+370 679 80 302
Sveikatos būklės poveikis odai. Kaip stresas ir miegas veikia odą
Sveikatos būklės poveikis odai

Mūsų savijauta daro tiesioginę įtaką odos išvaizdai ir sveikatai. Daugelis žmonių pastebi, jog ilgesnį laiką patiriant stresą, nuovargį ar blogai miegant, oda pradeda prarasti savo švytėjimą, atsiranda bėrimų, sausumas ar net aknė. Stresas, miego trūkumas, nesubalansuota mityba ir žalingi įpročiai yra pagrindiniai veiksniai, kurie neigiamai veikia odą.

Norint palaikyti sveiką ir gražią odą, svarbu pasirūpinti ne tik jos priežiūra išoriškai, bet ir bendra savo sveikata.

Taigi, kaip skirtingos sveikatos būklės veikia mūsų odą ir ką galime padaryti, kad išlaikytume ją sveiką?

Nepageidaujamų plaukelių šalinimas lazeriu EPIL salone čia→

Streso poveikis odai

Stresas yra vienas iš svarbiausių veiksnių, veikiančių odos sveikatą. Kai organizmas patiria stresą, jis išskiria didesnį kortizolio kiekį – hormoną, kuris tiesiogiai veikia odos riebalines liaukas. Tai didina riebalų perteklių odoje, kas sukelia bėrimus ir uždegiminius procesus, tokius kaip aknė. Be to, stresas silpnina odos gebėjimą atsinaujinti ir kovoti su aplinkos dirgikliais, kas sukelia odos sausumą, pleiskanojimą ir ankstyvą raukšlėjimąsi.

Kaip sumažinti streso poveikį odai?

Taikykite streso valdymo metodus, tokius kaip meditacija, giluminis kvėpavimas ar užsiimkite fizine veikla kuri padės sumažinti kortizolio kiekį kraujyje. Taip pat svarbu užtikrinti tinkamą odos drėkinimą, naudojant drėkinamuosius kremus ar serumus su hialurono rūgštimi, taip pasirūpinant oda išoriškai.

Miego kokybė ir to įtaka odai

Miego trūkumas turi didelę įtaką odos būklei. Miego metu vyksta natūralus odos atsinaujinimo procesas, kai ląstelės regeneruojasi, atstatoma pažeista oda ir pašalinami toksinai. Jei žmogus miega nepakankamai, oda negauna pakankamai laiko atsigauti, dėl ko atsiranda odos problemos, tokios kaip papilkėjimas, paburkimai aplink akis, smulkios raukšlės ir įvairios uždegiminės reakcijos.

Kaip pagerinti odos būklę per miegą?

Norint užtikrinti odos sveikatą, svarbu miegoti bent 7-8 valandas per naktį. Taip pat rekomenduojama naudoti naktinius kremus su antioksidantais ir vitaminais A arba C, kurie padėtu odai atsinaujinti miego metu.

Mitybos įtaka odos būklei

Tinkama mityba yra esminis veiksnys odos sveikatai. Odos ląstelės, kaip ir visos kitos kūno ląstelės, reikalauja maistinių medžiagų, kad išliktų sveikos ir funkcionalios. Vitaminų ir mineralų trūkumas gali sukelti odos sausumą, dirglumą ar bėrimus. Vitaminai A, C, E ir omega-3 riebalų rūgštys yra bene svarbiausi komponentai odos drėgmės palaikymui, elastingumui ir apsaugai nuo laisvųjų radikalų poveikio.

Ką valgyti, kad oda būtų sveika?

Svarbu vartoti maistą turtingą antioksidantais (vaisiai, daržovės, uogos) ir omega-3 riebalų rūgštimis (žuvis, linų sėmenys, chia sėklos, graikiniai riešutai ir pan.). Tai padės palaikyti odos drėgmę ir elastingumą.

Fizinio aktyvumo įtaka odos sveikatai

Reguliarus fizinis aktyvumas turi teigiamą poveikį odai, nes gerinama organizmo kraujotaka. Geresnė kraujotaka leidžia odos ląstelėms gauti daugiau deguonies ir maistinių medžiagų, kurios būtinos sveikai ir švytinčiai odai. Fizinė veikla taip pat padeda pašalinti toksinus iš odos per prakaitavimą, kas padės sumažinti uždegimus ir pagerinti bendrą odos išvaizdą.

Kokia fizinė veikla naudinga odai?

Net lengva fizinė veikla, tokia kaip pasivaikščiojimai ar joga, gali turėti teigiamą poveikį odos sveikatai. Kartu svarbu vartoti pakankamą kiekį vandens, kad oda gautų reikiamą kiekį drėgmės.

Žalingų įpročių (rūkymas, alkoholis) įtaka odai

Įpročiai, tokie kaip rūkymas ar dažnas alkoholio vartojimas, daro didelę žalą odai. Rūkymas skatina odos senėjimą, nes dėl jo lėtėja regeneraciniai procesai, o odos ląstelės gauna mažiau deguonies. Tai lemia ankstyvesnį raukšlių atsiradimą ir greičiau prarandamą odos elastingumą. Dažnas alkoholio vartojimas, tuo tarpu, prisideda prie odos išsausėjimo ir uždegiminių procesų.

Kas įvyksta atsisakius šių blogų įpročių?

Atsisakius rūkymo ir sumažinus alkoholio vartojimą, atstatomas odos gebėjimas regeneruotis. Papildomai naudojant produktus, kurie skatina odos atsinaujinimą, pavyzdžiui serumus su retinoliu, ir pasirūpinant tinkamu odos drėkinimu, bus išlaikytas odos elastingumas, taigi išvengsite ankstyvų raukšlių.

Kiti Dažniausiai Užduodami Klausimai (D.U.K.)

Kaip tinkama hidratacija veikia odą?

Tinkama hidratacija palaiko odos drėgmę, elastingumą ir apsaugo nuo ankstyvo raukšlių atsiradimo.

Kiek vandens reikia gerti, kad oda būtų sveika?

Rekomenduojama kasdien išgerti bent 8 stiklines vandens. Papildomai rekomenduojama naudoti drėkinančias priemones, turinčias hialurono rūgšties arba glicerino.

Kaip hormoniniai pokyčiai veikia odos būklę?

Hormonų pokyčiai, pavyzdžiui, nėštumo metu ar menopauzės laikotarpiu, gali sukelti aknę, išsausėjimą ir pigmentines dėmes.

Kaip apsaugoti odą nuo aplinkos veiksnių?

Naudokite SPF kremus odos apsaugai nuo neigiamo UV spindulių, taršos, šalčio poveikio ir antioksidantų turinčius serumus, apsaugai nuo laisvųjų radikalų.

Gaukite geriausią kainą

Vis dar svarstote, ar verta pradėti ilgalaikį plaukų šalinimą? Paruošėme Jums specialų pasiūlymą!