+370 679 80 302
Kodėl po lazerinės depiliacijos plaukai auga dar labiau?

Trumpas atsakymas į klausimą yra toks: jeigu lazerinės procedūros metu plauko folikule neįvyksta nekrozė, o įvyksta tik miegančio plauko pašildymas, po plaukų šalinimo procedūros ant kūno galima pamatyti daugiau plaukų nei prieš procedūrą.

Kodėl po lazerinės depiliacijos plaukai auga dar labiau

Kodėl po lazerinės depiliacijos plaukai auga dar labiau?

Trumpas atsakymas į klausimą yra toks: jeigu lazerinės procedūros metu plauko folikule neįvyksta nekrozė, o įvyksta tik miegančio plauko pašildymas, po plaukų šalinimo procedūros ant kūno galima pamatyti daugiau plaukų nei prieš procedūrą.

Kodėl taip atsitinka ir kaip išvengti spartesnio plaukų augimo po procedūros, atsakysime šiame straipsnyje. Bet pradėkime nuo pradžių, t.y. bendros situacijos plaukų šalinimo procedūrų industrijoje Lietuvoje.

Lietuvos rinkoje, kaip grybai po lietaus, dygsta vis daugiau įstaigų ir specialistų, teikiančių lazerinę depiliaciją, tačiau neturinčių reikiamų žinių, originalios įrangos, patirties ir dėl to procedūras atliekantys nekokybiškai.


Pasekmės

Neteisingai atliktas plaukų šalinimas lazeriu gali pridaryti daug žalos, o siekiamas plaukų skaičiaus mažėjimas apsiverčia plaukų skaičiaus padidėjimu. Būtent dėl šios problemos EPIL depiliacijos centruose sulaukiame labai daug klientų, kurie nebenori žaisti žema kaina ir renkasi profesionalų teikiamas plaukų šalinimo paslaugas.

Vyrai yra labiau linkę taupyti savo laiką ir jau po kelių pigių ir nesėkmingų procedūrų atvyksta į EPIL Depiliacijos Centrą. Apie mūsų atliekamas plaukų šalinimo procedūrų subtilybes skaitykite čia→

Kodėl po procedūrų plaukų daugėja? / Kodėl klientai vis dažniau renkasi ilgalaikį plaukų šalinimą?

Po procedūros plaukai gali pradėti augti stipriau dėl kelių priežasčių:

 • Dėl estetinių priežasčių. Klientai nepageidauja, kad ant kūno ir veido sričių matytųsi plaukeliai, kadangi tai yra negražu ir neestetiška. Tai yra viena iš pagridinių priežasčių kodėl vis dažniau yra atliekamos plaukų šalinimo lazeriu procedūros.
 • Dėl prastos higienos. Drėgni kūno plaukai skatina bakterijų atsiradimą ir prakaito kvapą, dažnai gali atsirasti įvairūs bėrimai ar plaukelių folikulų infekcijos. Be to, plaukų kibimas prie drabužių kelia papildomą diskomfortą, ypatingai užsiimant sportine veikla.
 • Dėl odos problemų. Nuolatinis odos skutimas, depiliacija, gali paskatinti įaugusių plaukelių, paraudimų, folikolito, plauko folikulo uždegimo, ibrėžimų atsiradimą. Tam, kad klientai neturėtų tokių problemų, jie vis dažniau renkasi plaukų šalinimą.
 • Dėl ilgalaikio rezultato – netgi visam gyvenimui.
 • Ilgalaikėje perspektyvoje susitaupo išlaidos.
 • Sutaupoma laiko. Nereikia dažnai atlikti trumpalaikių depiliacijų.
 • Dėl komfortiško aktyvaus laiko planavimo. Pavyzdžiui: sportas, pirtys, baseinas. Po ilgalaikių depiliacijų procedūrų oda tampa graži, tolygi, tad be papildomo pasiruošimo, kaip plaukų skutimas, galima išsirinkti atviresnius rūbus, pvz. šortukai, maikutės ant petnešėlių ir pan.
 • Dėl savivertės ir pasitikėjimo.

Nekokybiškos plaukų šalinimo procedūros priežastys

Lazerinės depiliacijos specialisto žinios ir patirtis yra labai svarbios, norint, kad procedūra būtų veiksminga. Pavyzdžiui, vyrų nugaroje yra labai daug miegančių plaukų, todėl lazerio specialistas turi gerai išmanyti biofiziką bei kaip tinkamai nustatyti parametrus, kaip taisyklingai atlikti plaukų šalinimo procedūrą, kiek skirti laiko šios kūno vietos plaukų šalinimui, kad rezultatas būtų efektyvus.

Neprofesionalių procedūrų požymiai

Neretai vyrai susiduria su problema, kai lazerinė plaukų šalinimo procedūra neatneša norimo rezultato. Tam gali daryti įtaką keli veiksniai:

 • Neoriginalus ir neefektyvus lazeris. Šiuo metu rinkoje yra didelė pasiūla kinų gamybos lazerių. Kopijuojama netgi EPIL depiliacijos centruose naudojama įranga, naudojant tą patį „Sapphire“ pavadinimą. Tai analogai – plagiatai, kurie techniniais parametrais ir pigiais diodais nei kiek neprilygsta originaliems rinkoje esantiems lazeriams.
 • Per trumpas procedūros laikas, kurio nepakanka efektyviam plaukų pašalinimui. Dažnai klientai siekia sutaupyti pinigų, o plaukų šalinimo įstaigos – laiko, skirto procedūrai. Todėl paslauga atliekama per greitai ir nėra paveikiamas kiekvienas odos plotas, o plauko stiebas nespėja sugerti šviesos bei jos paversti šiluma.
 • Biofizikos žinių trūkumas. Daugelis specialistų dirbdami įstaigose, kuriose klientai aptarnaujami „konvejeriu“ yra praėję kelių valandų mokymus. Tai nėra pakankamas laikas išmokti profesionaliai atlikti procedūras, o ką jau kalbėti apie visą fizikinių dėsnių išmanymą, t.y. kas yra ir kaip veikia, kaip apskaičiuoti reikiamą greitį, kokius individualius parametrus nustatyti, atsižvelgiant į surinktą anamnezę bei kliento odos fototipą.

Procedūros trukmė ir folikulo nekrozė

Dažnai įstaigos atlieka viską labai greitai ir procedūra trunka vos keliolika minučių. Tačiau tokio laiko neužtenka nei skutimuisi, nei lazerinei depiliacijai. Vien tik pasirinktos kūno zonos dezinfekcija, zonų žymėjimas, apgamų tušavimas ir tinkamų parametrų nustatymas užtrunka apie 10 minučių.

Prieš procedūrą labai svarbu išbandyti kelis impulsus ir įsitikinti, kad būtent tie parametrai yra tinkami klientui. Jei procedūros metu nejaučiamas perštėjimas – plaukas tik pašildomas, ir taip nepasiekiama norimo rezultato.

Dažniausiai taip vyksta, kai plaukų šalinimo specialistai taupo laiką ir stengiasi viską atlikti paskubomis – lazeriu greitai vedžioja per kūną, o ne štampuoja. Plaukų nekrozė, t.y. galutinis augimo zonos plauko struktūroje sunaikinimas yra būtini, norint išvengti miegančių plaukų ataugimo. Plauko pašildymo užtenka tik tam, kad folikulas „išsigąstų“ ir bandydamas apsiginti išmestų plauko stiebą iš folikulo.

Bet taip plaukai yra paskatinami tik dar labiau ataugti, nes tokiu būdu yra sutrikdoma homeostazė, ir visi plaukai, kurie buvo miegantys, nuo pašildymo pradeda „atsibusti“. Atliekant lazerinę depiliaciją plauką turime plauką iš karto sunaikinti, sudeginti – pasiekti plauko nekrozę.

Kaip atpažinti kokybišką procedūrą?

Atkreipkite dėmesį į šiuos požymius:

 • Specialisto kvalifikaciją, patirtį ir žinias plaukų šalinimo srityje;
 • Ar naudojama įranga yra originali;
 • Kaip dažnai reikės lankytis procedūrose;
 • Kokios medžiagos liesis prie Jūsų odos;
 • Ar plaukas pasieks reikiamą temperatūrą nekrozei, ar bus tik „pašildytas“;
 • Kiek laiko trunka procedūra;
 • Ar procedūra atliekama atidžiai, ar paskubomis;
 • Ar banga pasieks plauko folikulą;
 • Ar procedūros metu jaučiate lengvą dilgčiojimą;
 • Įsitikinti, kad specialistas laikosi visų higienos reikalavimų;
 • Ar specialistas keičia parametrų dydžius priklausomai nuo to, kurioje zonoje atlieka epiliaciją;
 • Įsitikinti, kad specialistas turi Jūsų kortelę, kurioje registruoja vizito parametrus, kurie kiekvieną vizitą vis keičiasi;
 • Ar specialistas domisi Jūsų epiliacijų rezultatais, t.y. ar per kiekvieną procedūrą pasiteirauja, kaip reaguoja Jūsų oda, kiek plaukelių iškrenta, kiek ataugo ir panašių klausimų;
 • Ar specialistas domisi, kokia Jūsų sveikatos būklė, ar vartojate vaistus, papildus.

Kur kreiptis?

Būtent dėl šios priežasties sulaukiame labai daug klientų vyrų, kuriems plaukų augimas, po neteisingai atliktos lazerinės depiliacijos, tik dar labiau suintensyvėja.

Viskas yra išsprendžiama, tik svarbu kreiptis pas tinkamus plaukų šalinimo specialistus. Jei šis ar panašus atvejis nutiko ir jums, kreipkitės – mūsų ilgametė darbo patirtis ir žinios gali efektyviai išspręsti šią problemą.

Gaukite geriausią kainą

Vis dar svarstote, ar verta pradėti ilgalaikį plaukų šalinimą? Paruošėme Jums specialų pasiūlymą!